V Španielskom Oviede sme získali zlato

Náš zrejúci syr získal v roku 2021 zlatú medailu a ako jediný syr zo Slovenska bol ocenený a to naviac zlatou medailou.

Syry sú našou vášňou. Prvý syr sme vyrobili v roku 2015 z kravského mlieka a prvé dva syry ktoré sme vyrobili máme dodnes uložené v našej zrecej pivnici. Máme radi syry a veľmi radi spoznávame regionálne syry počas našich dovoleniek či pri pracovných cestách. Našu vášeň sme v roku 2015 začali premietať do výroby nášho vlastného syra, toto trvalo viac ako 3 roky, až sme mohli skonštatovať, že sme sa dopracovali k výsledku. Dnes vyrábame najmä naše dva základné typy syra a tými sú Gran Zitavia a Zitavia. 

 

Syry Gran Zitavia sú dlhodobojzrejúce syry typu grana a sú vyrábané vysokým dohrievaním syreniny s lisovaním vo formách. Gran Zitavia sa ďalej člení podľa použitého druhu mlieka, prípadne prímesí či iných použitých techník zušľachtenia syra. Sú to vysokokvalitné syry vyrábané remeselne s láskou a citom. Syry Gran Zitavia zrejú viac ako 3 mesiace.


Syry Zitavia sú vyrábané odlišným spôsobom ako Gran Zitavia.  Syry Zitavia zrejú 3 až 18 mesiacov. Sú to vysokokvalitné syry s krémovitejšou menej lámavou štruktúrou ako syry Gran Zitavia.


Zvieratká od ktorých mlieko používame chováme u nás alebo sa pasú na plochách Žitavských lúk. Pri výrobe syrov používame podľa typu syra tak nepasterizované ako aj pasterizované mlieko. V súčasnosti je približne 1/2 syrov vyrobená z nepasterizovaného mlieka a 1/2 z pasterizovaného. Vyrábame aj syry macerované, syry s bylinkami ako je napríklad levanduľa lekárska, tymián...

Naše syry dozrievajú v pivniciach na policiach kde sú každý deň otáčané a kontrolované. 


Syry si môžete objednať na čísle : 0902 443 175  na ktorom Vám zodpovieme aj vaše prípadné otázky.